Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Anglie - města, lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Anglie“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Anglie.

Eurovíkendy: Londýn – co si nenechat ujít při návštěvě Londýna

Eurovíkendy: Londýn – co si nenechat ujít při návštěvě Londýna

Londýn, největší evropské město a hlavní město Velké Británie, je místem mnoha „Nej“ a také mnoha tváří. Přestože jde o velmi moderní metropoli, neztrácí nic ze svého tradičního ducha. Díky množství památek a zajímavostem, které ukrývá, v něm můžete prožít báječnou dovolenou. Patří však také k nejnavštěvovanějším destinacím v rámci eurovíkendů.

celý článek

 

Hadriánův val – římská náhrada za ostnatý drát

Hadriánův val – římská náhrada za ostnatý drát

Krajinu Severní Anglie mezi městy Carlisle a Newcastle protíná jedna unikátní lidská stavba – Hadriánův val. Toto kamenné a hliněné opevnění táhnoucí se v délce 117 km mělo vyznačovat hranice římského impéria a oddělovat tak Římany od barbarů, jak byli nazýváni Keltové, kteří se odmítli vzdát své země. Vzniklo tak jedno z nejohromnějších děl římského stavitelství.

celý článek

 

Cambridge – město vzdělanosti

Cambridge – město vzdělanosti

Starobylé univerzitní město Cambridge se nachází asi 80 km severovýchodně od Londýna na jihovýchodě Anglie. Je považováno za administrativní centrum hrabství Cambridgeshire a je ale také odbytovým centrem tohoto zemědělského kraje. Nejznámější institucí je University of Cambridge, kde studuje asi 22 000 studentů.

celý článek

 

Dunstanburgh Castle - za golfem na středověký hrad

Dunstanburgh Castle - za golfem na středověký hrad

Středověké hrady jsou neodmyslitelnou součástí anglické krajiny a patří také mezi oblíbené a hojně navštěvované turistické atrakce. Na celém území Velké Británie se jich podařilo dochovat několik stovek. Ne všechny se však mohou pyšnit stejným vzhledem, jakým okouzlovaly před staletími. Jedním z nejzničenějších anglických hradů je Dunstanburgh Castle.

celý článek

 

Zbořit Corfe Castle? To je marné …

Zbořit Corfe Castle? To je marné …

V anglickém hrabství Dorset se na rozeklaném vrcholu skály tyčí majestátní zříceniny hradu Corfe Castle. Tyto romanticky vyhlížející ruiny se zvedají nad stejnojmennou vesničkou v samém srdci poloostrova Isle of Purbeck. Právě ve zdejších kopcích byl těžen křehký šedý vápenec, který ve starověku posloužil k výstavbě řady anglických hradů i domů.

celý článek

 

Cestování s výukou jazyků, nejlepší kombinace jak se naučit mluvit anglicky

Cestování s výukou jazyků, nejlepší kombinace jak se naučit mluvit anglicky

How are you? Nerozuměli jste nám? Nevadí. Zkoušeli jste někdy spočítat hodiny strávené nad učebnicí angličtiny? Kolik z toho bylo skutečné učení a kolik bezradné minuty pozorování prázdných políček, kdy vám prostě ne a ne naskočit, co po vás autoři cvičení chtějí. Takhle efektivně strávený čas nevypadá, co myslíte.

celý článek

 

Warkworth Castle – chlouba anglických vévodů

Warkworth Castle – chlouba anglických vévodů

Na zeleném pahorku nad řekou Coquet se tyčí hrad Warkworth Castle, který býval domovem rodiny Percyových. Tento mohutný hrad nacházející se na severu Anglie se objevil dokonce v Shakespearově dramatu o Jindřichu V. Stal se kulisou pro scénu mezi hrabětem z Northumberlandu a jeho synem Harrym Hotspurem.

celý článek

 

Londýn – co navštívit a na co si dát pozor

Londýn – co navštívit a na co si dát pozor

Takzvané eurovíkendy jsou v posledních letech velmi oblíbenou možností, jak můžete vyrazit do některého z evropských měst a během tří dnů ho kompletně poznat. Samozřejmě budete-li cestovat, máte na výběr buď ze zájezdu v rámci cestovní kanceláře, nebo můžete vyrazit na vlastní pěst.

celý článek

 

Čokoládové orgie v Londýně

Čokoládové orgie v Londýně

Chcete cestovat a zažít něco neobyčejného? Milujete, když se vám kostička čokolády rozplývá na jazyku? Potom vyrazte ne největší výstavu čokolády do Londýna. Každému čokoholikovi se rozbuší srdce nejen nad lahodnými pralinkami, ale i čokoládovým uměním. Kdo nestíhá Londýn, nevadí! Příležitostí shlédnout čokoládu v jiném světle je každoročně více než dost v mnoha světových metropolích.

celý článek

 

London Eye - Ruské kolo trochu jinak

London Eye - Ruské kolo trochu jinak

Každý asi chodil v dětství na kolotoče a různé související atrakce. Mezi oblíbené patřilo i tzv. „ruské kolo“, kde nás sedačky vynesly nahoru a zase dolů. Škoda, že ne ještě výš a na delší dobu! Ale své dětské sny si již několik let můžeme splnit v Londýně na břehu řeky Temže.

celý článek

 

V Belsay Castle sídlila rodina Middletonů

V Belsay Castle sídlila rodina Middletonů

Na severovýchodě Anglie se v hrabství Northumberland nachází jedinečný středověký hrad Belsay Castle. Jeho jedinečnost spočívá nejen v jeho architektuře, ale také v jeho okolí – je totiž obklopen nádhernými zahradami tvořenými rozmanitými druhy stromů, keřů a záhonů, ale najdete v nich rovněž tajuplné mohutné skály porostlé kapradinami.

celý článek

 

Okružní cesta Velkou Británií vlastním autem

Okružní cesta Velkou Británií vlastním autem

Velkou Británii, Londýn a především Skotsko jsme měli v plánu navštívit už dávno, ale dočkali jsme se až letos. Máme před sebou prázdniny a děti míří na 14 dní k babičce, takže se nabízí ideální příležitost podniknout vysněný road trip po Velké Británii. O zážitky a fotografie z cesty se s vámi rád touto cestou podělím.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6
 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko