Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nová loď MSC Cruisis vyplula z jihoanglického Southamptonu

Na délku měří jako tři fotbalová hřiště, dokáže plout rychlostí až 40 km/h a na svých 33 000 m2 veřejného prostoru zvládne najednou obsloužit až 5 700 pasažérů. To je Bellissima, italsky „ta nejkrásnější“, nejnovější loď společnosti MSC Cruise. Její provoz byl oficiálně zahájen v sobotu 2. března v jihoanglickém Southamptonu a v době svého spuštění se stala dvanáctou největší lodí světa.

lodě Riviera Tour
Foto:
 Dvě sestry na moři- MSC MERAVIGLIA a MSC BELLISSIMA

Spuštěna po třech letech stavby

MSC Bellissima byla postavena v loděnicích STX-France v Saint-Nazaire na atlantském pobřeží. Přípravy na stavbu probíhaly od září 2016. Samotná konstrukce lodě oficiálně začala v listopadu 2017 Mincovní slavností, tradičním námořnickým obřadem, při kterém jsou do trupu lodě vloženy mince, které mají lodi přinášet štěstí na plavbách po světových oceánech. Mořská voda se trupu lodi poprvé dotkla v červnu 2018, poté probíhaly poslední úpravy a testování lodních systémů v Biskajském zálivu u pobřeží Francie. Po předávací ceremonii, která proběhla minulý týden, vyplula MSC Bellissima do Velké Británie, kde byl o víkendu oficiálně spuštěn její provoz. Slavnostního ceremoniálu se účastnila za Českou republiku CK Riviera tour.

Společnost MSC Cruises se dlouhodobě zaměřuje na omezení dopadu provozu svých lodí na životní prostředí. Nová loď proto bude vybavena technologiemi na neutralizaci uhlíkových emisí a mnoha dalšími ekologickými vychytávkami. I přes svou velikost (délka 315 metrů, šířka 43 metrů, výtlak 167 600 tun) je loď velmi snadno manévrovatelná – dokáže proto kotvit téměř v každém světovém přístavu.

A na co se lze na nové lodi těšit?

Předně je to Galerie Bellissima, dvoupatrová promenáda s obchody, bary a restauracemi, táhnoucí se středem lodi. Strop promenády je pokryt 80 metrovou LED obrazovkou promítající prosluněné nebe, hvězdnou oblohu a další krátké animace.

lodě Riviera Tour
Foto: Hlavní promenáda na MSC Bellissima

Na zádi lodi se pak nachází The Carousel Lounge, prostor s kruhovým pódiem a nejmodernějším vybavením postavený speciálně pro představení světově známého akrobatického cirkusu Cirque de Soleil.

Na nejvyšších palubách lodi se nachází venkovní areál s třemi bazény, z nichž jeden se každou noc proměňuje na ohromný taneční parket s diskotékou. V zábavním parku pak naleznete dvoupatrovou sportovní halu, simulátory letadel a F1, spolu s bowlingovou dráhou. Velkým lákadlem je, v horkých letních dnech, Aquapark s mnoha vodními atrakcemi a tobogány.

lodě Riviera Tour
Foto: Vnitřní bazény na Msc Bellissima

Poslední velkou novinkou na lodi je ZOE, virtuální asistent, první svého druhu na moři. ZOE je připravena odpovědět na všechny dotazy týkající se plavby a umožní tak cestujícím užít si ještě více svůj pobyt na MSC Bellissima.

lodě Riviera Tour
Foto: Jedna z mnoha restaurací na Msc Bellissima

Do budoucna pak plavební společnost MSC Cruises plánuje postavit 17 zcela nových lodí v celkové hodnotě 13,6 miliardy euro. To, že společnost neustále roste, dokazuje i fakt, že během roku 2018 odbavila 2,4 milionu klientů. Po přidání nových lodí do flotily v roce 2027 plánuje odbavit kolem 5,5 milionu pasažérů.

Na „té nejkrásnější“ MSC Bellissima je skutečně se na co těšit. S výběrem plavby vám rádi pomůžeme v naší cestovní kanceláři Riviera Tour, která je v současnosti největším autorizovaným prodejce plaveb MSC Cruises v České republice.

Na okružní plavby může dnes vyrazit opravdu každý. Pro našince už není problémem ani jazyková bariéra, která dosud spoustu cestovatelů odrazovala. Delegáti cestovní kanceláře jim totiž zabezpečí servis nejen na lodích, ale i v destinacích navštíveným během plavby. Dopravu do přístavu zajistí pohodlné zájezdové autobusy s kompletním servisem služeb. Velkou výhodou je i cena, která je dostupná pro velkou většinu potencionálních klientů.

A ještě jedna perlička na závěr. Jak už jsme si řekli, jméno lodě Bellissima je spojeno s krásou. Proto je příznačné, že se na jedné z jejích prvních plaveb přímo na palubě uskuteční Superfinále Miss Princess of the World®, celosvětové soutěže krásy a komunikačních dovedností. Nejkrásnější dívky z celého světa se zde každý večer za přítomnosti mezinárodní poroty předvedou v půvabných róbách, národních kostýmech či plavkách, v některé z finálových disciplín. Tyto „Princezny světa“ mají být půvabné, elegantní a chytré dámy prezentující sebe a svou zemi. Pro soutěž, jako je tato, je prostředí „té nejkrásnější“ MSC Bellissima, jako stvořené.

Dost už bylo reklamy – vyrazte se přesvědčit sami. Nám tedy nezbývá než všem popřát „ŠŤASTNOU PLAVBU!“.

lodě Riviera Tour

Další články o plavbách Riviera Tour
100. výročí České republiky Riviera slavila v Atlantickém oceánu
Nová generace výletních lodí MSC Cruises
Nová loď SMC SEAVIEW pokřtěna v Janově 

Autor: Dominik Číž

- PR článek -

Článek byl zobrazen 24 474 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko