Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dunstanburgh Castle - za golfem na středověký hrad

Středověké hrady jsou neodmyslitelnou součástí anglické krajiny a patří také mezi oblíbené a hojně navštěvované turistické atrakce. Na celém území Velké Británie se jich podařilo dochovat několik stovek. Ne všechny se však mohou pyšnit stejným vzhledem, jakým okouzlovaly před staletími. Jedním z nejzničenějších anglických hradů je Dunstanburgh Castle.

Ruiny hradu Dunstanburgh se nachází v nejsevernějším hrabstvím Anglie, v Northumberlandu, který sahá od oblasti na řece Tyne až po řeku Tweed. Z východu je omýván Severním mořem a jeho vnitrozemí je tvořeno nedotčenou krásnou přírodou. Převážná část Northumberlandu se rozkládá mezi Hadriánovým valem a hranicí se Skotskem. Není se tak čemu divit, že právě v této oblasti vyrůstaly hrady doslova jako houby po dešti. Hrady tak patří mezi běžné památky rozeseté v této pohraniční oblasti. Nejen ony, ale i pevnosti, strážní věže a tvrze střežily zdejší hranice. V současnosti dávají hrady krajině jakýsi romantický nádech a to i přesto, že jsou připomínkou dávných válečných konfliktů mezi Anglií a Skotskem.

Dunstanburgh Castle
Foto: Dunstanburgh Castle

Northumberland je tak opravdovým rájem pro milovníky historických památek. Jedním ze středověkých hradů, které byly kdysi ozdobou zdejší krajiny je i Dunstanburgh Castle. Tento normanský hrad nikdy nedosáhl takového věhlasu, jako jiné britské hrady, ale rozhodně se dá považovat za jeden z nejzajímavějších hradů v zemi. Vystavěn byl na počátku 14. století a stal se jedním z největších hradů v kraji, ale do dnešních dní se z něj bohužel podařilo dochovat jen ruiny. Byl zničen během Válek růží, tedy někdy v letech 1455 až 1485. Dostat se k němu dá pouze pěšky a to buď z vesničky Craster, nebo Ambleton.

V blízkosti hradu Dunstanburgh Castle se nachází oblíbené golfové hřiště Dunstanburgh Castle Golf Club (www.dunstanburgh.com), 18 jamkové hřiště, které bylo založeno v roce 1910 a v roce 1922 prošlo rozsáhlou rekonstrukcí. Zdejší terén dokáže prověřit schopnosti golfistů všech věkových kategorií a úrovní. Autorem tohoto golfového hřiště je golfový architekt James Braid.

- jap -

Další články z Anglie:
Warkworth Castle – chlouba anglických vévodů
Zbořit Corfe Castle? To je marné …
Hadriánův val – římská náhrada za ostnatý drát
V Belsay Castle sídlila rodina Middletonů
Okružní cesta Velkou Británií vlastním autem

Článek byl zobrazen 11 472 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko