Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bodiam Castle - nejromantičtější místo Anglie

V hrabství East Sussex na jihovýchodě Anglie se nachází údajně nejromantičtější místo v celé Velké Británii. Jde o nádherný vodní hrad ze 14. století, který je kolem dokola obehnán lesknoucím se vodním příkopem. Okolo něj se rozprostírá krásný park lákající svou zelení k procházkám, posezení a piknikům.

Hrad byl v mírně zvlněné krajině jižní Anglie prý původně vybudován jako ochrana před možnými invazemi Francouzů během stoleté války.  K vylodění francouzských vojsk zde ovšem nikdy nedošlo. Dnes je tak mnohem pravděpodobnější verze, že si jej nechal postavit sussexský rytíř jako své sídlo. Hrad byl tedy obýván až do počátku 17. století, poté byl během občanské války, jež započala v roce 1642, poškozen při útoku parlamentních vojsk. Byla z něj odstraněna střecha, aby se stal nevyužitelným jako základna pro Karla I. Od roku 1664 tak nebyl obydlen a ponechán svému osudu.

Bodiam Castle - nejromantičtější místo Anglie

I když zůstal hrad opuštěný, díky šedému kameni, jenž byl použit jako jeho stavební materiál, odolal dobře zubu času a podařilo se jej dochovat do dnešních dní ve velmi dobrém stavu. V roce 1919 byl Bodiam Castle zrekonstruován lordem Curzonem, který jej následně daroval státu. V současnosti je hrad přístupný veřejnosti a je jednou z velkých atrakcí kraje. Zvenčí vypadá naprosto neporušeně a v interiérech najdete impozantní pozůstatky, které napovídají, jak byl hrad vybaven.

- jap -

Další články z Anglie:
Brighton – turistické centrum jižní Anglie
Durham postavený na pahorku
Cambridge – město vzdělanosti 
Portsmouth žije námořní minulostí
Whitby

Článek byl zobrazen 7 305 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko